Mezoterapi | Prof.Dr. Haldun Kamburoğlu | Ankara | 2020 

Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, homeopatik, farkmakolojik ajanların, vitamin ve minerallerin, bitki özütlerinin mikroskopik oranlarda deri altına mikro enjeksiyonlar yardımıyla verilmesi şeklinde yapılan ameliyatsız bir estetik uygulamadır. Hangi maddelerin enjeksiyonda kullanılacağı probleme ve tedavi sürecine göre belirlenir.

Mezoterapi Hangi Alanlarda Kullanılır?

Selülit, saç beslenmesi ve tedavisi, çatlak ve yara izi tedavisi, yüz gençleştirme, cilt gevşekliği, cilt lekeleri ve kırışıklık tedavisi, akne ve sivilce tedavisi, bölgesel zayıflama gibi pek çok alanda mezoterapi kullanılmaktadır.

Mezoterapi ile Cilt Yenileme

Mezoterapinin cilt yenileme yani rejüvenasyon etkisi, içerisindeki vitamin, mineral, aminoasit, büyüme hormonu ve peptit gibi yapıların cilt yapısındaki elastin ve kollajen üretimini arttırmasıyla gerçekleşir. Bu maddeler oldukça güvenli ve doğal yapıda maddelerdir.

Kimler Mezoterapi Yaptırmamalıdır?

Gebe olanlar, şeker hastalığı olanlar, kanser hastaları, kan pıhtılaşması sorunları olanlar, çoklu ilaç kullanımı mevcut kalp hastalarına mezoterapi yapılması uygun değildir.

Mezoterapi Etkisi Ne Zaman Görülür?

Probleme göre değişiklik gösterebilmekle beraber ilk etkilerin ortalama 2 ya da 3 seans sonra görülmeye başladığı söylenebilir.

Mezoterapi ile Selülit Tedavisi ve Bölgesel İncelme

İçeriğinin etkisi sebebiyle esas olarak cilt altı dolaşımı arttıran ve bağ dokusunu güçlendiren mezoterapi, bu işleyiş mekanizmasıyla selülitlerden ve yağ problemlerinden kurtulmayı sağlar. Enjeksiyon yapılan noktalarda kan akımı ve lenfatik dolaşım düzenlenecektir. Bu da lenf çekimi problemleriyle alakalı ortaya çıkan selülit sorunu için çözüm olur. Aynı zamanda işlem bölgelerindeki yağ yıkımını da arttırmaktadır.

Mezoterapi ile Skar Tedavisi

Ciltte yaralanmalar sonrası iyileşmede derinin oluşturduğu nebde dokularının ve yara izlerinin azaltılması için mezoterapi seansları yapılabilir. Bu izlerin tamamen ortadan kalkması mümkün değildir ancak 5, 6 seans kadar yapılacak bir mezoterapi faydalı sonuçlar verebilmektir.

Mezoterapi ile Saç Dökülmesi Tedavisi | Mezoterapi Saç Çıkartır mı?

Saç mezoterapisi güçsüz ve koparak dökülen saçları güçlendirmek için etkili bir yöntemdir. İlk uygulamalardan itibaren etkisi görülmeye başlansa da birer hafta ara ile 4 ya da 5 seans uygulama yapılması gereklidir. Ancak bu tedavide sonuçlar kişinin fizyolojik yapısına ve uygulamaya göre değişkenlikler gösterebilir. Kliniğimizde mezoterapi uygulamalarını sadece saç bölgesi için yapmaktayız.

Mezolift

Cilt gençleştirme amacıyla mezoterapi işlemi yapılabilmektedir. Özellikle güneşten kaynaklanan deri hasarı ve kollajen kaybı sebebiyle cilt dolgunluğunu yitirip görünümünde bozukluklar ortaya çıkabilir. Mezolift olarak adlandırılan cilt gençleştirme yöntemi bir anti aging yöntemidir. Kollajen yapımını hızlandırarak gençleşme, dirileşme, sıkılaşma ve parlak bir görüntüye kavuşulmasını sağlar.

Mezoterapi Ne Sıklıkta Yapılmalıdır?

Tedavi sürecine göre değişmekle beraber yaklaşık olarak haftada bir gün yapıldığı söylenebilir. En fazla on günde bire çıkarılır.

Mezoterapi Yapan Merkezler

Mezoterapi cerrahi bir işlem olmamakla beraber deri altına enjeksiyonlar yapılan bir uygulamadır. Tecrübeli bir estetik cerrah tarafından yapılması hem sonuçların başarısı açısından faydalıdır.

Mezoterapi Fiyatları

Mezoterapi fiyatları, uygulama çok farklı alanlarda kullanılabildiği için hangi problem için yapılacağına, uygulanan merkeze, hekimin tecrübesine, şehir ve bölgelere ve kullanılan ürüne göre değişkenlikler gösterebilir. 2Mezoterapi Ankara fiyatları diğer illerle aynı olmayabilmektedir. Ülkemizde yasal mevzuat gereğince internet sitelerinde fiyatların belirtilmesi yasaktır. İşlem ve mezoterapi fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi için 0 312 285 55 21 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.


Bu siteyi kullanarak çerez (cookie) ve gizlilik politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.    ×